Trudnościeralne wyłożenia młynów

Wydział Mechaniczny

Trudnościeralne gumowe wyłożenia młynów

Wykładziny gumowe do młynów kulowych i cylpepsowych produkowane przez ZAM Kęty Sp. z o.o., znalazły szerokie zastosowanie w zakładach mechanicznych przeróbki rud, metali kolorowych oraz w przemyśle ceramicznym i budowlanym.

W/w wyłożenia są stosowane z doskonałymi wynikami eksploatacyjnymi w kraju jak i za granicą.

Młyn kulowy
Młyn kulowy - widok poglądowy

Zalety wyłożeń gumowych:

  • Wyłożenia gumowe pracują 2,5 – 3 krotnie dłużej w porównaniu z innymi wyłożeniami,
  • Ciężar wyłożenia gumowego jest 4 – 5 krotnie mniejszy niż ciężar wykładzin stalowych,
  • Poprawa warunków pracy służb technicznych – łatwość wymiany wyłożenia,
  • Zmniejszenie zużycie energii,
  • Radyklane zmniejszenie hałasu

 

Żywotność jest zdecydowanie wyższa niż w dotychczas stosowanych wyłożeniach, takich jak: płyty staliwne, płyty z tworzyw sztucznych (np. EPU), kostek bazaltowych, itp. Osiąga się to poprzez zastosowane doskonałej gumy trudnościeralnej, która została opracowana specjalnie na nasze potrzeby.

Wykładziny gumowe pracują w otwartym lub zamkniętym cyklu produkcyjnym. W młynach z otwartym cyklem produkcyjnym, które stosowane przy produkcji betonów porowatych lub cegły piaskowo-wapiennej, z dużym sukcesem zastępujemy przegrody młyna wprowadzając w to miejsce spiralnie zamocowane progi spiętrzające, przez co uzyskujemy samoistną segregację.

Przekrój przez płaszcz walczaka
Przekrój przez płaszcz walczaka

Wysokiej klasy specjaliści kompleksowo opracują dokumentację pojedynczych wyrobów, jak również dokumentację całych maszyn i urządzeń wykładanych gumowymi elementami z mieszanek trudnościeralnych.

Oferujemy montaż wykładzin u Klienta.